Cheminum

Producent środków
impregnująco-oddzielających

Cheminum to producent innowacyjnych środków chemicznych dla budownictwa.

Tworzymy szeroką gamę produktów impregnująco-oddzielających do profesjonalnej

produkcji prefabrykatów betonowych.

EmuRA Architectonical

Biodegradowalny emulsyjny środek impregnująco oddzielający przeznaczony do betonów architektonicznych. Produkt do zadań specjalnych. Znakomicie współpracuje z formami podgrzewanymi do wysokich temperatur.

Stosowanie

Do produkcji elementów typu filigran, słupów, ścian oporowych, podkładów kolejowych, szalunków gładkich, sklejki, metalowych oraz drewnianych form. Zapewnia uzyskanie jakości powierzchni klasyfikowanej jako beton architektonicznych.

Atuty

Posiada właściwości samopowlekające, zapewnia łatwość nakładania przez natrysk. Nadaje powierzchni betonu doskonałą jakość, zapobiega powstawaniu porów i raków, minimalizuje czas potrzebny na czyszczenie szalunków, chroni stalowe formy przed powstawaniem oraz rozwojem korozji, powstrzymuje przed wnikaniem wilgoci z betonu do szalunku, biodegradowalny.

Zyskujesz

Profesjonalny, a zarazem ekologiczny produkt, najwyższą jakość wykonania oraz satysfakcję z efektów.

Instrukcja stosowania środka EmuRA Architectonical

Cienką warstwę środka impregnująco-oddzielającego należy nanieść za pomocą opryskiwacza wysokociśnieniowego na uprzednio wyczyszczoną formę/szalunek. Zalecane jest ciśnienie 3-4 bary;
dysza TG 0.5 – TG 0.7. Natrysk wykonać z odległości 30 – 40 cm.
Po upływie odpowiedniego czasu zależnego od temperatury otoczenia/formy (średnio 30 minut) woda ze środka odparuje pozostawiając na formie cienki film olejowy.
Forma staje się gotowa do użycia/betonowania w momencie, gdy wszystkie białe kropki emulsji znikną z powierzchni formy. Na chłonne szalunki z drewna środek nałożyć dwukrotnie w odstępie 30 minut.

Nasz zespół

Adrian Kałkowski

prezes zarządu, inż. technolog
Specjalizuje się w mechanice płynów.

Krzysztof Jóźwik

pełnomocnik zarządu, dyrektor handlowy
Współtwórca patentu, prekursor badań
nad zastosowaniem mrozoodpornych emulsji olejowo-wodnych w środkach impregnacyjnych.